Kategorie
Ostatnie
Popularne

Bezpłatną herbatą, zniżkami i prezentami Białorusini są zachęcani do udziału w wyborach

Tłumaczenie: Aleksandra Sliziuk

W dniu wyborów prezydenckich na Białorusi, wyborcom zamieszkującym centralną dzielnicę Mińska, którzy odwiedzą okręgową komisje wyborczą, obiecywane są różnego typu „atrakcje”, bezpłatna herbata, degustacje i wyprzedaże.

Wynika to z ulotek, które mieszkańcy centrum stolicy znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych.

Ulotk zachęcająca do przyjścia na wybory

źródło: belapan

Na ulotkach widnieje informacja, że 11 października od 8.00 do 20.00 w okręgowej komisji, na wyborców „czeka świąteczna, ciepła atmosfera”, „przygotowane zostały ciekawe programy z udziałem zespołów i solistów białoruskiej estrady. Odbędą się kulturalno-rozrywkowe imprezy, konkursy i quizy. Dla amatorów aktywnego trybu życia organizatorzy przygotowali zawody sportowe”.

Wyborców ma przyciągnąć wystawa twórczości artystycznej zajmującej się wytwarzaniem przedmiotów dekoracyjno-użytkowych oraz warsztaty. Co setny wyborca otrzyma bilet na jedną z kulturalnych imprez, które będą miały miejsce w najbliższym czasie na terytorium centralnego rejonu.

Na wyborców czeka wiele niespodzianek, każdy, kto odda swój głos po raz pierwszy otrzyma upominek, będą bonusy, prezenty i niespodzianki dla dzieci.

Na ulotkach został opublikowany godzinowy rozkład degustacji produktów krajowych producentów oraz potraw kuchni narodowej. Wyborcy będą mogli spróbować wyrobów cukierniczych, produktów mięsnych, serów, napoi i soków. Na każdą degustacje przeznaczone są 2 godziny.

Osoby biorące udział w głosowaniu zachęcane są również bezpłatną herbatą i możliwością zakupu towarów ze zniżką. „Wielu z was będzie miało możliwość otrzymania w prezencie karty bonusowej do sieci sklepów „Susiedzi” i kartę rabatową ze stałą zniżką 8% na wszystkie towary w centrum handlowym „ Na Niamizie” – głosi ulotka

Ci, którzy przyjdą całą rodziną, będą mogli zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę.

„Przyjdź i dokonaj swojego wyboru” – wzywa ulotka.

Źródło: nn.by
Źródło zdj: belta